Tagliatelle s bravčovou panenkou a kuriatkovou omáčkou

Týmto receptom na tagliatelle s bravčovou panenkou a smotanovou omáčkou s kurriatkami jednoducho oslníte vašu drahú polovičku. Teda za predpokladu, že nepočíta kalórie. Ak náhodou nemáte čerstvé, alebo mrazené kuriatka jedlé, môžete ich nahradiť aj inými lesnými hubami.

Príprava

1

Všetky suroviny si odmeriam a pripravím na stôl.

2

Trúbu dám predohriať na 180 stupňov z oboch strán. Pripravím si zapekaciu misku a vysteliem ju dostatočne veľkým alobalom, aby sa doň zmestili všetky suroviny a následne sa dal hore uzavrieť. Zatiaľ ho však nechám otvorený a dám takto pripravenú misku predhriať do trúby.

3

Zapnem si platničku. Mäso pokrájané na medailóniky osuším papierovou utierkou a zľahka potriem olejom. Postupne kladiem na panvicu. Vrchnú stranu medailónikov na panvici osolím a okorením. Keď vidím, že mäso na spodnej strane zbelelo a začína sa mierne farbiť do zlata, otočím ho a opäť osolím a okorením. Keď je mäso z oboch strán do zlata opečené, vypnem platničku. Z trúby vyberiem predhriatu misku a naskladám do nej opečené medailóniky, na ne dám lyžicu masla a hore uzavriem alobal. Dám na 10 minút dopiecť do trúby.

4

Cestoviny dám uvariť do osolenej vody a varím podľa dĺžky varenia na obale. Pred tým, ako ich scedím, odložím si z nich asi 1,5 dcl (cca pol šálky) vody.

5

Cibuľu si nakrájam na drobno. Do panvice, v ktorej bolo mäso dám lyžicu masla a cibuľu na nej usmažím do sklovita. Potom pridám kuriatka a smažím cca 3 minúty. Zalejem smotanou a vodou z cestovín, pridám zväzok tymiánu a nechám povariť cca 10 minút

6

Z trúby vyberiem mäso v alobale a celé ho, vrátane šťavy, pridám do panvice s pripravovanou omáčkou. Nechám ešte spolu povariť 5 minút.

7

Ochutnám a podľa potreby dosolím a dokorením; vyberiem zväzok tymiánu. Zmiešam spolu s cestovinami a podávam.

45 min nízka náročnosť 3-4 Hlavní jídla Pasta / Cestoviny Bravčové

Obchody Sklizeno

Sklizeno Karlín - Praha

Sokolovská 192/79
Praha 8-Karlín, 180 00
Email: karlin@sklizeno.cz

Detail obchodu >

Sklizeno Olomouc

Ulice 8. května 523/3
Olomouc
Tel.: 585 204 542
Email:olomouc@sklizeno.cz

Detail obchodu >

Sklizeno Líšeň - Brno

LCOS, Masarova 2407/7
Brno, Lišeň 628 00
Tel.: 734 752 350
Email: lisen@sklizeno.cz

Detail obchodu >