Black Forest Zmrzka

Už len malý krôčik nás delí od chvíle, kedy nám leto zaklope na dvere a oficiálne rozžiari pár ďalších mesiacov. A je len niekoľko vecí, ktoré k letnému obdobiu jednoznačne patria - jednou z týchto "vecí" je ZMRZKA. Prečo si nepripraviť túto mlsnotku doma? Ako na to vám poradia STVORY Z KUCHYNE, ktorých recept určite nepatrí do kategórie "raz a dosť" ;-). 

Príprava

1

Ako prvé si pripravíme čerešňovú mňamku. Čerešne umyjeme a odkôstkujeme. Vložíme ich do hrnca, rukami popučíme, aby pustili šťavu. Pridáme cukor, šťavu z citrónu a varíme do zhustnutia. :) Odstavíme a necháme vychladnúť. V podstate sme si vyrobili rýchly čerešňový lekvárik.

2

A teraz poďme na zmrzkovú časť. Žĺtka šupneme do misky, kde budú čakať až do svojej súdnej hodiny. :D Do hrnca si kydneme smotanu, mlieko, cukor a štipku vanilky. Začneme zahrievať a teda hrejeme do momentu tesne pred varom. Po okrajoch by sa mali tvoriť mini bublinky. Zoberieme metličku a horúcu smotanovú zmesku lejeme poooomaličky na žĺtka a furt miešame rýchlo rýchlo.. :)

3

Vykydneme naspäť do hrnca a zahrievame znova za stáleho miešania, až pokiaľ nám masa mierne nezhustne. Na vareške by sa mala udržať tenká vrstva krému.

4

Odstavíme a necháme chladnúť. Keď je zmeska vlažná vmiešame mascarpone a dáme chladiť na hodinu do chladničky. Následne vložíme do zmrzlinovača a podľa návodu vyrábame zmrzku. Tesne pred dokončením vmiešame nadrobené odrezky z Black Forest torty a na záver jemne vmiešame čerešňovú zmesku tak, aby nám ostalo pekné melírovanie. :)

5

Ak nemáme zmrzlinovač, vložíme zmrzkošku do plastovej nádoby, dáme mraziť a v pravidelných intervaloch cca 30 – 45 minút zmrzlinu premixneme narýchlovku a necháme ďalej mraziť. :)

6

Pred podávaním vyberte cca 30 minút a môže sa papať.. Mňam!

stredná náročnosť Dezerty DIY - vyrob si sám

Obchody Sklizeno

Sklizeno Campus - Brno

OC Campus Square
Netroufalky 770
Brno Bohunice, 625 00
Tel.: 727 970 878
Email: campus@sklizeno.cz

Detail obchodu >

Sklizeno u Semilassa - Brno

Palackého třída 93
Brno - Kr. Pole, 612 00
Tel.: 533 312 351
Email: palackeho@sklizeno.cz

Detail obchodu >

Sklizeno Harfa - Praha

GALERIE HARFA
Českomoravská 2420/15a
190 93 Praha 9 – Libeň
Tel.: 607 066 851
Email: harfa@sklizeno.cz

Detail obchodu >