Pivo a víno

Podporujeme malé a stredné pivovary, ktoré nevsadili na masovú produkciu "europiva", ale na rozmanitosť pivných štýlov, kvalitu z prvotriednych surovín tradičné remeslo, ktoré dáva vzniknúť originálnej palete chutí. Nepasterizované, nefiltrované pivá sú ťažiskom našej ponuky. Objavte s nami pestrý svet piva, jeho štýly, chute, nuansy, špeciality, príďte k nám degustovať a poznávať. Dajte pivu šancu, aby sa ukázalo vo svojej plnej kráse.

Ani víno u nás nie je Popoluškou, naša ponuka sa sústredí na vybraných vinohradníkov najmä z oblasti Malých Karpát, západného Slovenska a Moravy. Ich vína odrážajú unikátny charakter kombinácie prírodných podmienok ako je pôda a podložie, vysoký počet slnečných dní, vhodné odrody, ako i šetrný spôsob spracovania vínnej révy a výroby vína. Niektoré naše vína sú certifikované v kvalite bio, niektoré sú produkované na základe biodynamických princípov a niektoré nemajú žiadne "zdravé" prídavné mená, ale aj tak predstavujú to najlepšie, čo nám náš región ponúka.

Niektorí naši dodávatelia vína a piva sú:

  • Domin & Kušický - Na začiatku bol zanietený vinár a degustátor Ing. Ján Domin a jeho sen vybudovať rodinné vinárstvo. Vína tohto vinárstva majú výrazné odrodové charaktery, zharmonizované kyseliny bez drsnej jablčnej, ktorá je riadenou jablčno-mliečnou fermentáciou úplne odbúraná. Preto vína ostávajú dlho svieže s dlhým dozrievacím potencionálom. Veľkým technologickým vkladom je, že všetky vína sú bez akejkoľvek chemickej stabilizácie a zodpovedajú norme pre biovína.
  • Devínsky ríbezlák - K Devínu už dlhé roky popri Devínskom hrade a Devínskej Kobyle neodmysliteľne patrí aj devínsky ríbezlák - tradičné lokálne ríbezľové víno vyrobené z červených a čiernych ríbezlí. Mnohí pamätníci spomínajú na posedenia pri fľaši vo viechach v Devíne (napr. u pána Heribana), predaj ríbezláku pod Devínskym hradom v malých fľaškách, na viechu v Karlovej Vsi, či ochutnávku na Obchodnej ulici. Sme radi, že sa tradícia devínskeho ríbezláku znova obnovuje.
  • Vinárstvo Radošiná - produkuje vína najmä z vlastného vinohradu, ktorý sa rozprestiera priamo nad vínnou pivnicou na ploche 33 ha. Južná orientácia viníc a vápencovo dolomitické podložie pôd dávajú vyniknúť hlavne burgundským odrodám viniča. Najznámejší, Radošinský Klevner, bol v minulosti dodávaný na anglický kráľovský dvor a svoj comeback v anglickej kráľovskej rodine zažil aj pri poslednej návšteve Kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. Víno nechýbalo ani na stoloch pri poslednej návšteve Slovenska pápeža Jána Pavla II.
  • Vinárstvo Magula - oceňované víno z malého rodinného vinárstva zo Suchej nad Parnou. Víno produkujú výlučne z vlastného hrozna, využitím ekologických postupov.
  • Pivovar Ikkona - je mladý pivovar založený na princípe kočovného varenia piva. Znamená to, že pivo sa varí na základe vlastnej receptúry v rôznych pivovaroch na Slovensku, alebo v zahraničí pod vlastnou značkou IKKONA. Pivovar IKKONA bol založený druhou generáciou rodiny Kovácsovcov, a to sestrami Katarínou a Zuzanou Kovácsovou, s tým že jedna z nich riadi firmu, a druhá je zatiaľ na štúdiu pivovarníctva na VŠCHT v Prahe.
  • Kočovný pivovar PADRE Craft Brews - je synonymom kvalitných pív, s jedinečnou a nenapodobniteľnou chuťou, ktoré sa v našich končinách hľadajú len veľmi ťažko. Vo svojich receptúrach kladie dôraz na bohaté chute a výrazné arómy, inšpirované "craft brewing" hnutím s voľnou interpretáciou tradičných pivných štýlov. Pivá sú varené tradičným remeselným spôsobom a pri ich výrobe sa konzervačné látky, umelé farbivá či chuťové náhrady nepoužívajú.
  • Pivovar Lanius - trenčiansky pivovar vyrábajúci remeselné pivá rôznych druhov a prinášajúci svetové pivné štýly a ich variácie. Ochutnajte!

Fotogaléria