Pečivo a pochutiny

Zatiaľ čo väčšina z nás ešte tvrdo spí, pekári sú už dávno na nohách. V malých pekárňach s veľkým podielom ručnej práce pre vás tvarujú chlieb, pečivo a sladké dobroty, ktoré nevznikajú z priemyselných zmesí so štedrým prídavkom "vylepšovadiel", ale premieňajú múku, kvások, maslo, masť a ďalšie prirodzené ingrediencie na poctivé pečivo. Pečivo, ktoré nemusíte skladovať v chladničke, aby nesplesnivelo.

Kupujte len také množstvo pečiva, ktoré stačíte zjesť v priebehu 1-2 dní. Čerstvo upečené dobroty sú predsa u nás na predaj každý deň!

Niektorí naši pekári a cukrári sú:

  • Biolka - rodinná pekárnička z Modry-Kráľovej, ktorá vyrába najmä z bio surovín zdravé chutné dobrôtky.
  • Pekáreň Hurbanič - rodinná pekáreň z bratislavského Prievozu, známa svojim Kornspitzom a širokým výberom s lásku napečených chlebov, rožkov a špecialít.
  • Bio pekáreň Zelená a modrá - Bio pekáreň je projekt, ktorý vznikol so zámerom prakticky podporiť myšlienku zdravého životného štýlu. Ponúka zásadne len pravé celozrnné chleby a pečivo, ktoré vyrába tradičnou metódou (s použitím kvásku) a úplne bez použitia syntetických konzervačných látok, farbív, dochucovadiel a pod. Všetky výrobky sú nielen celozrnné, ale tiež v bio kvalite.
  • Jordans - Všetky výrobky tejto pekárne sú prirodzene bezlepkové a neobsahujú pšeničný škrob. Základnou zložkou je kukuričná múka, ryžová múka, sójová múka, pohánková múka a ryžová celozrnná múka. Nakoľko pribúdajú alergie na laktózu, vajcia a sóju, zaraďujú do ponuky stále viac výrobkov vhodných pre celiatikov alergických na tieto zložky.
  • Dolce Manufactury - táto malá manufaktúra z Bernolákova zásobuje naše bistro sladkými pokušeniami! Ich mini cheesecakes v jedlých košíčkoch dostanú aj vás!
  • Home Bakery - majiteľky milujú dobroty, no najmä chuť a vôňu poctivých domácich koláčov plných ovocia, maku, či orechov... Ich koláče chutia ako od babičky a každý jeden pečú s domácou starostlivosťou a láskou. Vyskúšajte v našom bistre!
  • FantastiCo - fantastické bratislavské rožky, ktoré sú pre Bratislavu typickou pochúťkou, tak ako sú Sacherova torta pre Viedeň alebo Šomló halušky pre Budapešť. Vo FantastiCo pečú Bratislavské rožky tradične, poctivo, s láskou a radosťou.

Fotogaléria